Sviatočná aj športová nedeľa s nitrianskym biskupom Viliamom Judákom

            Originálnym spojením  občianskeho združenia Inšpirujme svet a Rímskokatolíckou farnosťou v Šuranoch sa podarilo v nedeľu 25. júla 2021 zorganizovať nezabudnuteľný sviatok a zároveň jedinečnú športové podujatie.  Nitriansky diecézny biskup Viliam Judák celebroval slávnostnú svätú omšu, ktorá bola oslavou stého výročia posvätenia Kaplnky Nepoškvrnenej Panny Márie pri rekreačnom areáli Tona. Filozofia OZ, ktorou je spájanie a vzájomná inšpirácia, sa naplnila a na príprave podujatia sa spojili mnohí pre dobrú vec – veriaci z Kostolného Seku, dobrovoľní hasiči , Mesto Šurany, mestskí aj štítni policajti a tiež niekoľko škôl a členovia OZ.  Biskup V. Judák vo svojej kázni poukázal na dôležitosť našej dedovizne, ktorá predstavuje duchovné dedičstvo a jeho nevyčísliteľné hodnoty. Poukázal na to, aké dôležité je zveľaďovať ho  a zachovať pre ďalšie generácie. V závere slávnostnej omše členovia OZ  pánovi  biskupovi podarovali cyklistický dres s číslom 16, ktorý pripomínal výročie jeho biskupskej vysviacky.

            Pokračovaním podujatia bola cyklopotulka po sakrálnych objektoch mesta Šurany a jeho častiach v spoločnosti pána biskupa. Asi 200-členný pelotón cyklistov  vyštartoval od farského kostola v Šuranoch a spoločne prešli viaceré významné cirkevné objekty, Pri každej z nich sa na chvíľu zastavili a spoločne sa pomodlili desiatok ruženca.

            Za organizáciu a pomoc pri príprave tejto nedele patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa o to  pričinili.  Myšlienka spájania, niekedy aj nespojiteľného, obohacuje všetkých. Tak sa to stalo aj v nedeľu 25. júla v Šuranoch.

JK    

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie