Jánošík trochu inak, tak po šuriansky

Divadelná tradícia v Šuranoch má dlhoročné trvanie a nemusíme sa obávať o jej pokračovanie. Dôkazom tohto tvrdenia je divadelné predstavenie žiakov ZŠ SNP v Šuranoch, ktorým sa predstavili v závere júna v Kultúrnom zariadení  Kostolný Sek. Muzikál s prvkami  folklóru dostal názov “Jánošík trochu inak”. Pod scenár, réžiu, tvorbu scény a kostýmov sa podpísala  pani učiteľka Mgr. Lucia Cviková, ktorá si v muzikáli aj zahrala. Diváci sa vďaka hercom  preniesli niekoľko storočí v čase a prežili chvíle s Jánošíkom, jeho družinou. Počas predstavenia  deti/herci predviedli  návštevníkom dobovú  dedinu Terchová so všetkými zvykmi, tancami a spevom. Záver predstavenia bol celkom  originálny a nečakaný.

Školáci zahrali muzikál svojim mladším aj starším spolužiakom,  rodičom a príbuzným, ale ich herecké výkony si prišli pozrieť aj žiaci z okolitých  dedín.  Predstavenie sa veľmi páčilo aj deťom z materských škôl mesta. Celoročná práca na muzikáli  priniesla  ovocie v podobe nadšeného potlesku.  V hlavných úlohách sa predstavili Sára Tvrdoňová a Matej Cvik. Dievčenské úlohy zahrali Tajana Beňová, Nina Gilanová, Vanesa Letková, Laura Mráziková, Karin Tvrdoňová a ďalšie. V úlohe zbojníkov sa predstavili Damián Zeleňák, Marián Varga, Adam Lengyel a Ján E. Solis. Ich radosť a elán bol obdivuhodný a rozdávali ho plným priehrštím.    

Poďakovanie patrí aj I.Jaššovej, pracovníčke  Centra voľného času v Šuranoch, ktorá sa spolupodieľala na tvorbe predstavenia.   

JK

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie