Kniha = vzdelanie, poučenie, oddych

Knihy sú stále zdrojom vzdelávania, učenia sa a tiež aj relaxu a oddychu. Vďaka projektu s názvom Kniha = vzdelanie, poučenie, oddych sa podarilo z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia /FPU/ získať finančné prostriedky na nákup nových kníh do Mestskej knižnice M. Matunáka v Šuranoch aj v roku 2024.   FPU podporil tento projekt sumou 2.500.- €. Vďaka spolufinancovaniu Mestského kultúrneho strediska Šurany vo výške  313,- € bolo do fondu šurianskej knižnice  zakúpených  celkom 189 knižničných jednotiek, náučnej literatúry pre dospelých to bolo 43 ks, beletrie pre dospelých 92 ks, detskej náučnej literatúry 3 ks a beletrie pre deti a mládež bolo zakúpených z týchto finančných prostriedkov celkom 51 kníh. Čitatelia už majú k dispozícii napríklad aj najnovšiu detektívku Profesori zločinu, básnickú zbierku Žitava, tiež tituly ako Autizmus bez masky alebo Ako vychovávať z detí dobrých  ľudí. Na oddelení pre deti a mládež sa čitatelia môžu začítať do krásneho príbehu Chlapec, ktorý stratil iskru a mnohých iných.  

Z celkového počtu noviniek, ktoré pribudli do šurianskej knižnice, boli  aj publikácie, ktorých vydanie  podporil  fond a tých bolo zakúpených celkom 47 ks v hodnote 588,08 €, čo predstavuje 23,52%. 

Všetky knižné novinky, ktoré pribudli do šurianskej knižnice sú elektronicky spracované a prístupné širokej verejnosti prostredníctvom on-line katalógu na webovej stránke www.mskssurany.sk.   

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie