Mladý poet, Jakub Šulka, v šurianskej knižnici

Láska bez tváre a Na ceste niekam…, to sú názvy básnických zbierok mladého poeta Jakuba Šulku, ktorý predstavil svoju tvorbu šurianskym študentom gymnázia 14. marca v mestskej knižnici. Jeho zbierka básni, v ktorej viera, nádej a lásky sú výraznými motívmi,  mu vyšla v jeho 21. roku veku. Text básní je   doplnený originálnymi kresbami, na ktorých si dal naozaj záležať. 

Študentom sa zdôveril so svojím vzťahom k literatúre, k  láskam, ale aj k náboženstvu. Podrobne  im porozprával, ako sa s písaniu básní dostal, čo ho inšpiruje, prečo básne píše, ale aj akým spôsobom sa mu darí získavať financie na vydávanie svojich literárnych výtvorov. Poézia totiž  nie je pre vydavateľstvá veľmi atraktívna, aj keď je to “čerešničkou na literárnej torte”. Sám autor žiada  v príhovore jeho zbierky básní čitateľov o spätnú väzbu a o vyslovenie  názoru na jeho poéziu. Sám si uvedomuje skutočnosť, že rýmovačky sa až tak veľmi nečítajú. I keď v mnohých momentoch života človeka je práve emócia poézie vítaná a potrebná. Čitateľ ich môže nájsť v jeho básňach, ako   napríklad v básňach Týždeň lásky alebo  Chemická láska.

V zbierke Na ceste niekam sa autor snažil zapojiť všetky ľudské zmysly, ktoré môže čitateľ s knihou využiť od zraku až po čuch. Aj túto zbierku predstavil študentom autor svojským, osobitým spôsobom. Obidve predstavené zbierky básni Jakub Šulka venoval aj do fondu Mestskej knižnice M. Matunáka  v Šuranoch, takže si ju môžu záujemcovia požičať.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie