Šuriansky hudobný štvrtok na ľudovú nôtu

Hudobné  štvrtky sú v meste Šurany obľúbeným podvečerným programom, ktoré pre verejnosť pripravuje Mestské kultúrne stredisko Šurany. Aj v roku 2024 je pripravený program pozostávajúci z viacerých hudobných žánrov.

Úvodný hudobný štvrtok, ktorý bol venovaný slovenskému folklóru, sa uskutočnil  27. júna na lúke MDŽ a pripravili ho v spolupráci s OZ Živé stromy a Šport Club Fero pracovníčky MsKS Šurany.  Svojim  muzikantským umením sa predstavili mladí hudobníci  dychovej skupiny Rosička, ktorí sú žiakmi ZUŠ T.Sládkoviča  v Šuranoch. Aby sa im lepšie hralo, pridali sa k nim aj ich starší a skúsenejší kolegovia.  Podarilo sa im vytvoriť skvelú atmosféru a návštevníci ich ocenili vrúcnym potleskom.

Hudobníkov dopĺňali počas večera aj tanečníci a speváci folklórneho súboru Beťári.  Prítomní mali možnosť obdivovať  tance aj piesne  v ich podaní a veľkou pridanou hodnotou boli ich krásne kroje a radosť, s ktorou predviedli svoje vystúpenie. Boli naozajstnou ozdobou úvodného šurianskeho hudobného štvrtka.

Počas celého podujatia mali návštevníci možnosť vyskúšať si pracovné  postupy ľudových remeselníkov, ktorí predvádzali svoje umenie. Včelári robili sviečky z medzistienok a   šperkárka zaujala  tvorením krásnych šperkov z drôtikov a korálikov.  Deti sa zabavili  lúpaním kukurice. Všetkým prítomným sa páčili predstavené kroje z okolitých regiónov.

Počasie síce hrozilo dažďom, ale nakoniec slniečko svietilo až do záveru.  Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

JK 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie