Šuriansky jarmok 2022

Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa v piatok a v sobotu 23. a 24. septembra 2022 námestie zaplnilo jarmočnými stánkami. Počasie bolo počas 33. novodobého šurianskeho jarmoku dokonalé a verejnosť si mohla užiť všetko úplne naplno. V ponuke  tovarov nechýbali tradičné jarmočné produkty, aj keď jarmočných stánkov nebolo toľko ako po iné roky. Návštevníci mohli ochutnať  rôzne druhy burčiaku, pochutiť si na jedlách a nechýbali ani kolotoče pre všetkých. Najdôležitejšie  však boli  stretnutia priateľov, ktoré práve na jarmoku bývajú tie najlepšie.

Neodmysliteľnou súčasťou šurianskeho jarmoku je aj jarmočný program, ktorý prebiehal počas oboch dní na amfiteátri. V piatok  sa na úvod  predstavili žiaci základných škôl mesta Šurany. Vystriedali ich žiaci ZUŠ T.Sládkoviča Šurany, ktorí sa predstavili hudobnými, speváckymi aj tanečnými vystúpeniami. Dychový orchester  Rosička, ktorý žne úspechy po Slovensku aj po svete, zahral prítomným zmes ľudových aj moderných melódií. Druhá polovica piatkového jarmočného programu bola hudobná –  šurianska rocková kapela Dlhá Doba sa predstavila pôvodnou tvorbou, country  kapelu Weekend doplnilo vystúpenie tanečnej skupiny Arizona Dreams, na božského Karla Gotta sme si zaspomínali pri vystúpení hudobníkov Karel Gott Revival Sk a záver patril skupine Evelin. Návštevníci jarmoku mohli v uliciach stretnúť aj primátora mesta Ing. Mareka Oremusa s hosťami v sprievode “historickej návštevy”.

Úvod sobotňajšieho  programu patril folklóru – Šurianka a Váraďani spievali a hrali a folklórny súbor Beťári z Černíka dodal  tanec. Tanečnice a tanečníkov doprevádzala  ľudová hudba “Nóta” z Mane. Publikum očarili muzikantským umením a krásnymi krojmi z oblasti Tekova. Nestarnúce melódie v podaní hudobníkov  Akcent Live oslovili viacerých v publiku a našli sa aj odvážlivci, ktorí si zatancovali pri ich vystúpení. Džezovú časť programu vyplnili hudobníci v zoskupení Oliver Kucharovič Quartet, po nich nasledovali kapely Dream to Play a E.G.O. Group, ktorých mnohí poznajú z vystúpení v našom meste. Záver sobotňajšieho jarmočného programu bol v rockovom duchu – hudobníci z Banskej Bystrice Rock for a Marlett ukončili 33. novodobý jarmočný program.

Návštevníci mali možnosť si pozrieť exteriérovú fotovýstavu Renáty Kozlíkovej Šurianske premeny, ktorej realizácia  bola podporená z verejných zdrojov NSK. 

Poďakovanie patrí všetkým účinkujúcim aj  organizátorom.

JK 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie


 

VITAJTE NA STRÁNKE MESTSKÉHO KULTÚRNEHO STREDISKA ŠURANY

Previous
Next