Šurianske Mikulášske mestečko

      Šurany oslávili sviatok Mikuláša bohatým programom organizovaným Mestom Šurany  a Mestským kultúrnym strediskom Šurany . V Spoločenskej hale sa uskutočnili tradičné Vianočné tvorivé dielne, na ktoré prijali pozvanie základné školy zo Šurian, Základná umelecká škola Šurany,  Centrum voľného času Šurany , Stredná odborná škola gastronómie a služieb, OZ LOTTA a ľudoví remeselníci zo Šurian i okolia.   Túto oslavu ľudskej fantázie a tvorivosti prišiel pozdraviť pán primátor mesta  Mgr. Marcel Filaga spolu  s Ing. Miroslavou Záhorákovou, zástupkyňou primátora. Pod šikovnými rukami účastníkov vznikali  oku lahodiace predmety na vianočnú tematiku, vyrábané z rôznych druhov materiálu. Návštevníkov inšpirovala vianočná  výzdoba ,  či darček pre svojich najbližších v podobe výtvorov  i  dobrej knihy z Knižnice Michala Matunáka Šurany.  K pravej vianočnej atmosfére prispela vôňa oplátok, medovníkov  i cukrovej vaty. Vianočné tvorivé dielne majú v Šuranoch už 16 ročnú tradíciu. Sú neodmysliteľnou súčasťou adventného obdobia. Ich formou sa uchovávajú  a zároveň odovzdávajú  hodnotné  ľudové tradície, ktorých studnica je bezodná. Účastníci tvorivých dielní darovali zástupcom  OZ Inšpirujeme svet Mg.  Marcelovi Filagovi a Ing. Miroslave Záhorákovej  krásne predmety  so svojej tvorby, ktoré potešia mnohých  ľudí v hmotnej núdzi.

     Námestie hrdinov na Mikulášskych trhoch  rozvoniavalo sladkým punčom a vianočnými pochutinami a prilákalo do mesta ľudí nielen zo Šurian,  ale i okolia.  Pozornosť návštevníkov pútala krásne vyzdobená stromčeková alej,  pod ktorú sa podpísali inšpiratívne nápady žiakov základných, materských škôl i žiakov Centra voľného času a ZUŠ Tibora Sládkoviča.

     Mikuláš v sprievode anjelov a neposlušného čerta zavítal i na Mestský úrad, kde pozdravili pána primátora a jeho spolupracovníkov.

     Večer patril čarovnej atmosfére v očakávaní Mikuláša. Mesto sa zaplnilo deťmi, ktoré sa  s  nadšením a radosťou pripojili k promenáde krásnych  anjelov.   So spevom a zvončekmi  spoločne sprevádzali mestom  Mikuláša s pomocníkmi  v jeho hviezdnom aute.  Na Námestí hrdinov sa deti  predbiehali v recitovaní a spievaní.  Ku kultúrnemu programu prispeli žiaci ZUŠ Tibora Sládkoviča.  Mikulášska nádielka potešila hlavne tých najmenších.  Nesmierna radosť nastala pri spoločnom  rozsvietení  Vianočného stromčeka na Námestí hrdinov.   Tento deň plný  pohody , vzájomnej radosti  šťastia, lásky, inšpirácie a tvorivosti odovzdal  ľuďom množstvo   pozitívnej energie z príchodu najkrajšieho sviatku v roku.

Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie


 

VITAJTE NA STRÁNKE MESTSKÉHO KULTÚRNEHO STREDISKA ŠURANY

Previous
Next